TMGD - RID DEMİRYOLU

Danışmanlık & Dokümantasyon & Mevzuat Takibirid-demiryolu-1

Demiryolunda Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili Uluslararası Sözleşme Hükümlerine (RID) ve ulusal mevzuata uygunuygun Tehlikeli Madde Yönetim Sistemi kurulmaktadır.

İşletmede bulunan tehlikeli maddelerin alımı, boşaltılması, paketlenmesi, yüklenmesi, doldurulması vb. işlemlerinin dikkate alındığı Standart İşletim Prosedürleri altında Talimat ve Kontrol Formları hazırlanmaktadır.

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi

RID Anlaşması kapsamındaki tehlikeli maddelerden bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda, dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ile tank-konteyner/portatif tank işletmecisi, sarnıç vagon sahibi / işletmecisi, demiryolu tren işletmecisi ve demiryolu alt yapı işletmecisi olarak bu faaliyetlerden biri veya birden fazlasıyla iştigal edenler, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi almak zorundadırlar.

Ayrıca Karayolunda Tehlikeli Madde Taşımacılığı kapsamında Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi alan işletmeciler, tehlikeli madde taşımacılık zinciri içerisinde demiryollarını da kullanmaları halinde ayrıca Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB-Dmr.) almak zorundadırlar.

24.12.2015 tarih ve 86498 sayılı Bakanlık oluru ile yayınlanan Demiryolu Taşımalarında Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge kapsamında belirtilen evrakları hazırlattırarak TMFB-DMR almanıza destek oluyoruz.

REFERANSLAR

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimize, bize güvendikleri için teşekkür ediyoruz. Onların güveni başarılı birlikteliğimiz için bir başlangıç oluştururken, çalışmalarımız için ise bizleri teşvik eden bir unsur olmaktadır.

Referans-pegasus

pegasus-logo-200x100

Referans-Ytong

ytong-logo-200x100

Referans-habaş

habas-logo-200x100

Referans-akademi-cevre

akademi-cevre-logo-200x100

Referans-cayirova-boru

cayirova-boru-logo-200x100

Referans-adel

adel-logo-200x100

Referans-nuh-cimento

nuh-cimento-logo-200x100

Referans-kutayha-seramik

kutahya-seramik-logo-200x100

Referans-turkuaz-polyester

turkuaz-polyester-logo-200x100

Referans-roda-port

roda-port-logo-200x100

Referanslar-demirdokum

demirdokum-logo-200x100

button_tum-referanslar

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Gelişmelerden kolayca haberdar olmak için E-Posta bültenimize kaydolun..

*KVKK Politikası Bilgilendirme Metni